• 4922*
טלפוןלניווט Waze

שחיית תינוקות

שחיית תינוקות ברחובות, נס ציונה והסביבה

שחיית תינוקות - מה זה בכלל?

שחיית תינוקות היא סוג של פעילות מים משותפת להורה ולתינוק והיא מיועדת לתינוקות מגיל שלושה חודשים. בכל רחבי הארץ, מתקיימים כיום עשרות חוגי שחייה המיועדים להורה ולתינוק וההיענות לחוגים אלו הולכת וגוברת משנה לשנה לנוכח היתרונות הרבים הנלווים לפעילות המשותפת להורה ולתינוק במים. חשוב לציין שחוגי שחייה לתינוקות חייבים להתקיים במתמחי בריכות שחייה העומדים בכל הדרישות המקדימות כגון: טמפרטורת מים קבועה של 34 מעלות בממוצע, מערכות בקרה ממוחשבות, מערכות סירקולציה ודרישות נוספות. הפעילות המשותפת וההורה במים נועדה בין היתר לשפר מיומנויות מוטוריות של התינוק וזאת באמצעות תרגול תנועת הידיים והרגליים מתחת למים. הביקושים ההולכים וגוברים לחוגי שחיית תינוקות ברחובות של רשת גולדנקייר, נובעים על רקע היתרונות הרבים הנלווים לפעילות המשותפת להורה ולתינוק, כאשר בין היתרונות הבולטים ניתן למצוא: פעילות משותפת המחזקת את הקשר בין ההורה לתינוק, פיתוח מיומנויות מוטוריות אצל התינוק, חיזוק מערכת השרירים ומערכת שיווי המשקל של תינוקכם, פיתוח מיומנויות קוגניטיביות של תינוקכם ועוד. כמו כן, חשוב לציין שמחקרים שונים מעידים על כך שקיים קשר בין פעילות מים בקרב תינוקות ופעוטות לבין יכולות הריכוז שלהם. סיבה נוספת לקחת חלק מפעילות משותפת של שחיית תינוקות בנס ציונה של רשתנו היא העובדה שפעילות זו מאפשרת לתינוקכם ליצור אינטראקציה עם פעוטות אחרים הלוקחים חלק בקורסי או חוגי שחיית תינוקות.

Aqua Care חוויה במים ולימודי שחיית תינוקות ברחובות ונס ציונה

שחיית תינוקות נס ציונה המועברת ע"י צוות המדריכים שלנו ישמח להעניק חווית למידה ייחודית שתחזק ותבנה את הקשר בינכם ובין תינוקכם. הפעילות במים תסייע לתינוקך להסתגל לסביבת המים ולהתאהב בה תוך שיפור מיומנויות מוטוריות ותקשורת חברתית .

  • הצוות שלנו מורכב מהידרותרפיסטים מוסמכים בעלי ניסון  רב של עבודה במים בכלל ועם ילדים בפרט .אנו מתמחים בהקניית יסודות השחיה ,הפעלה בקבוצה מחד תוך מיקוד יחידני מנגד.
  • הפעילות מתקיימת בקבוצות על פי חתך גיל מותאם וכישורים חברתיים של הילדים כדי להבטיח והעצמה חברתית והעלאת תחושת הביטחון העצמי של הילד.
  • המדריכים המנוסים שלנו ידעו להתאים את הפעילות הקבוצתית  לקצב האישי של כל תינוק

מה חשוב לדעת על קורסים אלו?

חוגי או קורסי שחיית תינוקות ברחובות מתקיימים אך ורק במתמחי בריכה העומדים בכל דרישות התקן וההנחיות של משרד הבריאות, כאשר מעבר לסביבת המים, גם סביבת הבריכה חייבת להיות מוגנת ובטיחותיות, לרבות, ציוד למניעת החלקה וכדומה. לפני שאתם נרשמים לחוג שחיית תינוקות ברחובות ונס ציונה או כל מקום אחר, מומלץ להיוועץ עם רופא המשפחה או אחות טיפת חלב. הפעילות מיועדת לתינוקות מגיל שלושה חודשים ואילך, כאשר במקרים בהם התינוק חולה, מקיא או משלשל יש להימנע מהשתתפות בחוג/קורס. כאשר אתם ניגשים לבחור חוג שחיית תינוקות, חשוב שבחירתכם תעשה בהתאם למספר פרמטרים מקצועיים מרכזיים, לרבות, אישורים המעידים על כך שהמקום בו מתקיים הקורס עומד בכל דרישות התקן של משרד הבריאות, הניסיון המקצועי של צוותי ההדרכה בקורס, סביבת רחצה בטיחותית הכוללת בין היתר מלתחות המותאמות לתינוקות, משטחי דריכה המונעים החלקה, עמדות החלתה ועוד.

שחיית התינוקות והוריהם 

הפעילות המשותפת של הורים עם תינוקותיהם בבריכת המים מעמיקה את הקשר ביניהם, ולצד זה מטפחת את ההתפתחות המצופה בגיל הרך. הפעילות נעשית על ידי צוות מדריכים מיומן, המפעיל את ההורים ואת התינוקות בפעילות שהדגש בה הוא חוויה והנאה תוך הבנת שלבי התפתחות התינוק והילד והדרישות המוטוריות המותאמות לגיל.

הפעילות מותאמת לתינוקות מגיל שלושה חודשים, והיא נועדה לעודד את ההתפתחות התקינה של התינוקות ברבדים שונים:

  • חיזוק שרירים שתומכים בפעולות יום-יומיות חשובות במיוחד בגיל הרך, כמו; הרמת ראש, זחילה והליכה
  • המגע הפיזי בין ההורה והתינוק במהלך הפעילות תורם לחיזוק הקשר ביניהם ומפתח תחושה של ביטחון עצמי
  • תחושת הביטחון העצמי מתחזקת גם בזכות הפעילות הפיזית במים, כגון; השהייה במים עצמם, הנשימה במים, הציפה ושיווי המשקל
  • מיומנות חברתית-הפעילות בקבוצת הורים וילדים מפתחת את התקשורת הבינאישית ברמת הקשב והיכולת לפעול כיחיד בקבוצה

פעילות חווייתית במים -"שעשועי המים" שלנו 

פעילות של כיף והנאה - פעילות אישית או קבוצתית בהתאמה.

פעילות מעבר בין עולם הפעוטות לבין עולם הילדות - שלב שמותאם לילדים אשר בוגרים לקבוצת התינוקות וצעירים מכדי לקחת חלק בשיעורי השחייה. בשלב הזה מותאמת פעילות המדגישה חוויה ומשחק במים תוך התקדמות הדרגתית בהקניית יסודות השחיה. בפעילות זו נשתעשע עם הילדים בסביבת המים תוך שימת דגש להסתגלות למים, תרגול ציפה  ונשימה נכונה במים. פעילות זו תשמש כהכנה לקראת שחייה.

השחייה כשלב מקדים ללימודי שחייה

שחיית תינוקות ברחובות ונס ציונה, מעבר לכל היתרונות המופיעים לעיל, מהווים שלב מקדים ללימודי שחייה אותם ניתן להתחיל כבר בגיל 3-4. תינוקות המשתתפים בקורסי שחיית תינוקות כבר בשנת חייהם הראשונה, מסתגלים באופן טבעי לסביבת מים ולכן הם יכולים להתחיל בלימודי שחייה כבר בגילאים מוקדמים. היתרונות השונים עליהם הרחבנו לעיל, הופכים את קורסי שחיית תינוקות לאחד מהקורסים החיוניים ביותר לכל הורה ולכל תינוק.

לפרטים נוספים מוזמנים לפנות למרכז Aqua Care ללימודי שחיית תינוקות ברחובות, נס ציונה והסביבה.

הסדרי תשלום | רשת גולדנקייר