• 4922*
טלפוןלניווט Waze

נפגעי אירוע מוחי

לפגיעת שבץ מוחי ישנן השלכות רבות, אשר במרבית המקרים מצריכות תהליך שיקום ארוך וממושך ולעיתים גם בסיומו לא תמיד ניתן לחזור למצב המקורי ולבריאות הפיזית והנפשית שהיתה מלפני המחלה.


הפגיעה במוח משפיעה כמעט על כל מערכת בגוף, ולכן בתהליך השיקום חשוב מאוד לעבוד עם אנשי מקצוע מתאימים, אשר יצליחו להביא לשיפור בכל אחת מהמערכות הפגועות, ושבסופו של דבר ניתן יהיה להגיע לשיפור כללי וחזרה לחיים סבירים.


מטרת הטיפול בפיזיותרפיה עבור נפגעי שבץ מוחי היא חזרה לתפקוד עצמאי ככל שניתן. הטיפול כולל בדרך כלל התאמת אביזרי עזר, ביצוע תרגילים לשיפור יכולות מוטוריות ותרגול פונקציות יומיומיות.


תמיכה נפשית
אירוע מוחי גורם לפגיעה נפשית קשה במיוחד, מכיוון שבאופן פתאומי הוא הופך את החולה לנכה ונזקק. אנשים רבים שעברו אירוע מוחי מפתחים מצבים פתולוגיים כמו דיכאון וחרדה, המשפיעים מאוד על חייהם ומעכבים את מהלך הטיפול. במקרים אלה, על בני המשפחה להעניק תמיכה נפשית, ואנשי מקצוע יכולים לעזור לשפר את המצב הנפשי על ידי מספר סוגי טיפולים במרכזי השיקום שפזורים ברחבי הארץ.


שיקום במישור הקוגניטיבי
אנשים העוברים אירוע מוחי סובלים בדרך כלל מפגיעה קוגניטיבית ברמה כלשהי. כלומר, אנשים אחרי אירוע מתקשים לתכנן את פעולותיהם, ולא מצליחים בפעולות כמו קריאה, זיכרון, תקשורת, מודעות או ביצוע פעולות מורכבות.
כחלק מהטיפול באירוע מוחי, המטפלים המומחים של גולדנקייר מסייעים להחזרת ושיפור היכולת הקוגניטיבית של המטופלים באמצעות מגוון תרגילים שונים ושימוש בטכניקות מסוגים שונים, בדרך כלל לוקח זמן רב להחזיר את התפקוד הקוגניטיבי, אך טיפול ממושך וסבלנות רבה מצד המטפל ובמטופל יכולים לעזור להגיע לתוצאות טובות.


שיקום במישור הפיזי
שבץ מוחי עשוי לגרום לחולשת שרירים ושיתוק בצד אחד של הגוף, וכמו כן להביא להפרעה בקואורדינציה ובשיווי המשקל., עבודת השיקום במישור הפיזי מתבצעת על ידי פיזיותרפיה.

הסדרי תשלום | רשת גולדנקייר